בריחת שתן: כמה מים מומלץ לשתות? 5 טיפים שיעזרו לכם להחליט

בריחת שתן: כמה מים מומלץ לשתות? 5 טיפים שיעזרו לכם להחליט

מי שמתמודד עם בריחת שתן יעשה הכל כדי להימנע מ"תאונה" מביכה. וזה אולי נשמע הגיוני לחשוב כי הגבלת צריכת הנוזלים תעזור לצמצם את הסיכוי שהיא תתרחש. אבל בעוד שצריכת נוזלים מופחתת עשויה לעזור קצת, היא גם עלולה לפגוע בגוף.

 

המומחים מטעם עזר נאמן – פתרונות לבריחת לשתן מוסרים כי שתיית נוזלים מעטה יכולה לגרום להתייבשות, כלומר, הגוף לא יהיה מסוגל לתפקד כמו שצריך. כאשר אנחנו לא שותים מספיק, השתן שלנו נעשה מרוכז מאוד, דבר אשר יכול לגרום לגירוי של שלפוחית ​​השתן. זה אומר שאותה דליפת שתן שאנו חוששים מפניה, אכן יכולה להתרחש. וכאשר זה קורה, השתן המרוכז מפיץ ריח חזק יותר של אמוניה, מה שעשוי להבליט את קיומה של בריחת שתן בעיני אחרים סביבנו. הטיפ הוא למצוא את האיזון הנכון בין "יותר מדי" ל"מעט מדי". איך עושים את זה?

 

לפניכם 5 טיפים שיעזרו לכם להבין כמה נוזלים אתם צריכים לצרוך, וכיצד ניתן למצוא את האיזון המתאים עבורכם:

 

לשתות מספיק כדי לשמור על כמות נוזלים מאוזנת בגוף

הרגלי שתייה של מים זהו נתון שמשתנה מאדם לאדם, אבל באופן כללי, אנו מדברים על שמונה כוסות נוזלים לנשים וכ-12 כוסות נוזלים לגברים. אתם יכולים גם לבחון את השתן שלכם ולראות אם אתם רוויים בנוזלים – באופן כללי, צבע בהיר של השתן יצביע על כך שהכל בסדר, ואילו צבע כהה פירושו שתן מרוכז מאוד, וייתכן שיהיה עליכם לשתות יותר.

 

נהלו יומן מעקב אחר שלפוחית השתן שלכם

יומן מעקב אחר שלפוחית ​​השתן הוא כלי נהדר שמספק תובנות בנוגע לקשר שבין מה שאתם אוכלים ושותים לבין בריחת השתן שאתם מתמודדים איתה. השתמשו ביומן במשך כמה ימים, וכך תוכלו לשים לב כיצד צריכת הנוזלים שלכם משחקת תפקיד מרכזי בכל ה"תאונות" או הריצות התכופות לשירותים. ניהול מעקב ייתן לכם אינדיקציה טובה על כמות הנוזלים שאתם צריכים לצרוך, מה זה מעט מדי ומה זה הרבה מדי ביחס לבריחת השתן.

 

הגבלת צריכת נוזלים לפני השינה

אם אתם סובלים מהרטבת לילה, נסו להגביל את צריכת הנוזלים שאתם שותים לפני השינה. למרות שאתם לא רוצים להגביל את צריכת המים שלכם יותר מדי במהלך היום, שמירה על צריכת נוזלים רגילה עד בערך שעה לפני השינה עשויה לעזור לכם לצמצם את הטיולים הליליים לשירותים.

 

שימו לב למה שאתם שותים

מים הם תמיד בחירה טובה, לעומת זאת, משקאות אחרים עשויים לגרום לכם ללכת לשירותים לעיתים תכופות יותר, פשוט בגלל החומרים שהם מכילים. מזערו את צריכת המשקאות שמכילים קפאין, ביניהם גם משקאות מוגזים, וכן הפחיתו גם את צריכת האלכוהול. כל אלה ידועים כבעלי השפעה על שלפוחית השתן.

 

אם אתם צמאים – שתו!

צמצום צריכת נוזלים, במיוחד כאשר אתם צמאים, יכולה לגרום להתייבשות ולבעיות סבוכות יותר. הגוף שלנו זקוק למים כדי לתפקד היטב, וצמא הוא הסימן העיקרי לכך שאנו צריכים לשתות יותר. זכרו זאת במיוחד כאשר חם בחוץ, או כשאתם עובדים בחדר הכושר ומזיעים מאוד – חשוב להקשיב לגוף שלכם ולא לדחות את הצמא רק מפני שאתם חוששים מ"תאונה" לא נעימה.

 

זכרו, כולנו שונים, ולכן אין כמות אחת נכונה שאתם צריכים לשתות. ערכו ניסויים על מנת לגלות מה עובד הכי טוב בשבילכם, והכי חשוב – שימו לב לגוף שלכם והישארו בריאים.

 

סגירת תפריט