לפני שמזמינים צימר: מדריך מקוצר למתחילים

לפני שמזמינים צימר: מדריך מקוצר למתחילים

החלטתם לצאת לחופשה בצפון, ובשלב הזה אתם יודעים לאן אתם רוצים לנסוע (לגליל העליון, לכנרת או לחיפה). מעבר לזה סוף השבוע שלכם עדיין מעורפל למדי, והגיע הזמן לקבל החלטות הרות גורל באשר למקום שבו תשנו. איך עושים את זה נכון? הנה מה שחשוב לבדוק מראש.

 

האם הפרטיות חשובה לכם?

אם אתם יוצאים לנופש עם הילדים, יכול להיות שאתם לא ממש זקוקים לשקט (שממילא לא יגיע עם הזאטוטים). מצד שני, כשמדובר בחופשה רומנטית אתם מעדיפים ליהנות מפרטיות מוחלטת, הרחק מאורחים אחרים שמתארחים בבקתות הסמוכות. אם כן, כשאתם משווים בין צימרים יוקרתיים בצפון ומנסים לקבל החלטה, בדקו את רמת הפרטיות המוצעת, והאם היא מתאימה לכם באמת.

 

האם אפשר להביא ילדים או חיות?

חופשה משפחתית עם ילדים קטנים מחייבת תכנון מדויק מאוד, ובעיקר בחירה של צימר המותאם גם לילדים. מתקנים שונים, בריכת פעוטות וגם מיטות מתאימות, כל אלה הכרחיים במקום שאמור לספק מענה גם לקטנטנים, והוא אמור להיות בטיחותי ככל האפשר. אם גם הכלב שלכם מצטרף לחגיגה, רצוי לוודא מראש שאתם רשאיים להביא אותו, ולקבל החלטות בהתאם (אם התשובה שלילית).

 

האם הדיל כולל ארוחות?

יש צימרים שלא מציעים ארוחות כלל, ויש מקומות שבהם האפשרות להוסיף ארוחת בוקר תעלה לכם עוד כמה שקלים. אם אכן מוצעת לכם ארוחה, כדאי לוודא שהיא מתאימה גם לכם, בוודאי אם אתם טבעונים, רגישים לגלוטן או שומרי כשרות. עם האפשרות הזו ממילא לא קיימת, לכל הפחות תדעו שעליכם לדאוג לארוחות בעצמכם, ותיערכו בהתאם.

 

האם יש מה לעשות מחוץ לצימר?

בחרתם מקום נפלא עם בריכה גדולה, מטבחון מפנק וג'קוזי רחב ידיים. עד כאן הכל נפלא, אבל מפעם לפעם תרצו בוודאי גם לצאת החוצה, למסע רגלי, למסעדה טובה או לפיקניק עם הילדים. אם כן, זה הזמן לוודא שיש מה לעשות בסביבת הצימר, ובעיקר שיש לכם כמה אטרקציות שמתאימות להעדפות האישיות שלכם. באותה הזדמנות כדאי לוודא נושאים כלליים כמו שעות פתיחה, עלויות ומגבלות גיל (אם יש).

 

קראו גם את הביקורות

לבסוף, השקיעו עוד כמה רגעים ובחנו את הביקורות שמקבל הצימר כדי להבין האם מדובר ביעד אטרקטיבי או שמא התמונות המחמיאות מתקשות לשקף את המציאות. חוות דעת של אורחים שהיו שם קודם הן נתון חשוב, והן יכולות לעזור לכם לקבל החלטות – ולהימנע מטעויות שיקלקלו לכם את החופשה.

סגירת תפריט