אירוויזיון 2019 בתל אביב: כל מה שאתה צריך לדעת

אירוויזיון 2019 בתל אביב: כל מה שאתה צריך לדעת

מתי זה יקרה, היכן יוקם היורו וילג', אילו אירועים אחרים מתוכננים ומה יקרה עם האוטובוסים בשבת? כל הפרטים על אירוויזיון 2019 בתל אביב, אז קחו כמה דקות לקרוא.

לאחר חודשים של שמועות, ספקולציות ועימותים פוליטיים, הודיעה "כאן" (רשות השידור הציבורית בישראל) ואיגוד השידור האירופאי כי תל אביב תארח את אירוויזיון 2019. הסיבה הרשמית לפסילת העיר ירושלים, שאירחה בתחרות את שני הזוכים הקודמים, היא שאין מקום מתאים להקמת היורו וילג', כפר האירוויזיון.

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הודיע ​​שיעשה הכל "כדי שהאירוויזיון יהיה שמח, חי ובועט

ללא הפסקה – בדיוק כמו העיר שלנו".

הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על תחרות האירוויזיון שתתקיים השנה בתל אביב:

 

מתי יתקיים האירוויזיון?

חצאי הגמר מתוכננים ל-14 במאי ול-16 במאי, והגמר הגדול יתקיים ב-18 במאי. עיריית תל אביב החליטה לתזמן את אירועי "שבוע הגאווה" כך שיוכלו להתחרות בתשומת הלב של הקהל עם האירוויזיון.

היכן תתקיים תחרות האירוויזיון?

המקום שנבחר לארח את הלילה המפואר הוא ביתן 2 שבגני התערוכה, תל אביב, והוא יצטרך לעבור מספר שינויים והתאמות בהתאם לתקנים המחמירים של התחרות.

 

היכן יוקם היורו וילג'?

עוד לפני ההודעה הרשמית, כבר הודיעה עיריית תל אביב על תכנון היורו וילג', כפר האירוח הענק, בפארק צ'רלס קלור, סמוך לחוף הים. היורו וילג' שלנו אמור להיות גדול יותר מזה של ליסבון, ויתארחו בו יותר מ-10,000 איש. זה יהיה קומפלקס בידור ענק שיכלול הופעות, דוכנים וברים, בהם זמרי התחרות ואמנים שונים שיבצעו חזרות לפני התחרות וכן יבדרו את הקהל במהלכה. את אירוע חצי הגמר יקרינו בשידור חי והכניסה תהיה כמובן חופשית.

 

מה עוד אפשר לצפות?

בהודעת אגודת השידור האירופית, הבטיחה עיריית תל אביב כי בנוסף לשלושת האירועים המרכזיים (שני חצאי גמר וגמר) יתקיים גם טקס הפתיחה ואירוע השטיח האדום במוזיאון תל אביב לאמנות, וכן ייערכו גם טקס להחלפת מפתחות העיר והגרלה לחצי הגמר בבניין העירייה ברחוב ביאליק.

 

האם תהיה תחבורה בשבת?

בניגוד לסערה שנוצרה סביב הרעיון של קיום התחרות בעיר ירושלים, תל אביב קיבלה את הדרישות של התאחדות האירוח באירוויזיון כדי לאפשר תחבורה וחזרות גם בשבת (יום שבת, יום הקודש לעם היהודי).

 

סגירת תפריט