הרכבל הנפלא של חיפה

הרכבל הנפלא של חיפה

הרכבל של חיפה, הממוקם בקצה העיר היפה שלחופי הים התיכון, הוא אמצעי תחבורה מהיר ונהדר, והוא גם משמש כאטרקציה תיירותית. בטיילת מהטיילת של בת גלים, כל הדרך עד לסטלה מאריס שבראש רכס הכרמל – הרכבל של מציע לכם הנאה צרופה מהנוף של העיר והמפרץ היפהפה והמתקדם שלה.

כמו בכל רכבל אחר, גם הרכבל החיפאי אינו שונה ומציאתו לא צריכה להיות עניין בעייתי. מאזורים רבים בעיר חיפה, ניתן לראות בבירור את הלוגו של הרכבל, שעולה ויורד מההר. בתחתית הרכבל, על פני הכביש המהיר, יש שפע של אתרים מעניינים וביניהם מוזיאון ההעפלה וחיל הים (עם הספינות והצוללות הנראות באופן יוצא דופן מהרכבל), המוזיאון הימי הלאומי ומערת אליהו. בחלק העליון של המסלול, באזור הכרמל המיוער, שוכן לו המנזר המפורסם שנקרא "סטלה מאריס", בלטינית: "כוכב הים".

בימיה הראשונים של התקופה הצלבנית, התגוררו הנזירים במערות בצד ההר (וחלק מבתי התקופה עדיין נראים במערת אליהו), ונאלצו להימלט ללא הרף עד שהגיע נפוליאון, ששלט באזור חיפה בסוף המאה השמונה עשרה.

אל תפספסו את החוויה, עלו על הרכבל של חיפה אם אתם מתכוונים לבלות זמן מה בעיר הקסומה. הנסיעה ברכבל מעניקה תחושה נהדרת, במיוחד לנוכח הנופים שמציגים את הגיאוגרפיה של העיר והנמל. רק ברכבל אפשר לראות את העיר חיפה בזווית שונה מזו שנראית מטיילת לואי או מהגנים הבהאיים.

סגירת תפריט