המושבה הגרמנית בחיפה

המושבה הגרמנית בחיפה

המושבה הגרמנית בחיפה היא כנראה מרכז התרבות והתיירות הטוב והאיכותי ביותר של העיר היפה. המושבה ממוקמת ממש מתחת לגנים הבהאים, שנחשבים לאחת מהאטרקציות התיירותיות הגדולות של חיפה.

המושבה הגרמנית שוחזרה יפה בשנים האחרונות, והיום היא למעשה אזור שוקק ומלא בחיים, בתי קפה אופנתיים, מסעדות שוות ובוטיקים איכותיים. ללא ספק, הביקור בעיר חיפה אינו שלם בלי טיול חווייתי במושבה הגרמנית. מי שביקר כבר יודע שבמושבה נוצרים זכרונות נפלאים. זהו בהחלט אחד הדברים שהכי שווה לעשות בחיפה.

המושבה הגרמנית של חיפה היא שטח מוניציפלי קטן הממוקם למרגלות הגנים הבהאים, ומגיע עד לנמל חיפה. המושבה נוסדה בסוף שנות ה-60 של המאה ה-19, על ידי הטמפלרים הגרמניים (לא להתבלבל עם אבירי הטמפלרים של הצלבנים שגם הם התיישבו בצפון הארץ, כמו בעכו). האזור היה מיושב במהלך שתי מלחמות העולם של תחילת המאה ה-21 על ידי הגרמנים הפרוטסטנטים שבנו את מבני האבן היפהפיים שבמושבה.

כיום, שדרות בן גוריון (הכביש הראשי במושבה הגרמנית) הוא רחוב ציורי ופסטורלי, ותיירים  רבים נוהרים אליו בהמוניהם כדי לספוג את האוירה המיוחדת, לחוות חוויות קולינריות נהדרות ולצאת לבילויים ליליים.

במושבה הגרמנית, הסמוכה לנמל חיפה המפורסם, שוכן גם מוזיאון העיר חיפה, שנחשב לאחד המוזיאונים הטובים בישראל. בנוסף, המושבה קרובה מאוד למרכז העיר הישן, ובו ישנו קניון קטן עם לא מעט חנויות.

לאלה מכם שרוצים ללון באזור המושבה הגרמנית, ניתן בהחלט להזמין מראש מקום במלון קולוני חיפה הממוקם בשדרות בן גוריון, ממש במרחק דקות ספורות מהגנים הבהאים.

סגירת תפריט