הוכחת הכנסה לצורך קבלת משכנתא

הוכחת הכנסה לצורך קבלת משכנתא

אישור הכנסה הוא חלק בסיסי בבקשה להלוואת דירה, אבל אישור זה הוא יותר מאשר מסירה של כמה תלושי שכר. אתם צריכים להיות מסוגלים להראות שההכנסות שלכם יציבות. בעת ביצוע מקדמה יתכן שתצטרכו להיות מסוגלים להראות גם את המקור של הכספים שלכם.

 

אם אתם בוגרי תואר שלאחרונה קיבלו עבודה בשכר טוב, החלפתם לאחרונה קריירה או פשוט הקמתם עסק, אתם עלולים להתקשות לקבל זכאות למשכנתא קונבנציונלית, ולא משנה כמה אתם מרוויחים כרגע, אלא אם כן תוכלו להראות שהרווחים שלכם יציבים.

 

יועצי המשכנתאות של חברת מסלולים עונים על השאלות:

מהן דרישות ההכנסה למשכנתא?

נתחיל מהבסיס – מהי ההכנסה שאתם צריכים שתהיה לכם כדי לקבל זכאות? השאלה היא לא כמה אתם מרוויחים, אלא כמה מההכנסה שלכם תלך על הלוואת המשכנתא ותשלומי חוב אחרים.

 

הכלל לעתים קרובות הוא שתשלומי המשכנתא החודשיים שלכם – כולל ארנונה וביטוח על הבית – אינם צריכים לעלות על 28 אחוזים מהכנסת הברוטו. סך תשלומי החוב, הוספת דברים כמו כרטיסי אשראי והלוואת רכב – לא יעלו על 36 אחוזים. אלה נקראים היחסים שבין החובות להכנסה שלכם.

 

אבל הנתונים האלה לא חקוקים על סלע. מרבית המלווים יאפשרו בקלות יחסי חוב להכנסה של 43 אחוזים אם אתם בעלי אשראי טוב, ואף גבוה מכך אם קיימים גורמים אחרים, כמו מקדמה גדולה או אם יש לכם עתודות פיננסיות משמעותיות.

 

לא בטוחים אם ההכנסה שלכם מספיקה? ישנם אינספור מחשבוני משכנתא שיכולים לעזור לכם לחשב את כל המספרים מהרווחים, תשלומי חוב חודשי והוצאות דיור כדי לגלות מה ההכנסה שאתם צריכים שתהיה לכם כדי לקבל משכנתא בגובה מסוים.

מתן הוכחת הכנסה

כדי לאמת את ההכנסה שלכם, ככל הנראה, הגורם המלווה שלכם ידרוש כמה תלושי שכר אחרונים וטפסים נוספים. במקרים מסוימים, המלווה עשוי לבקש הוכחת מכתב הכנסה מהמעסיק שלכם, במיוחד אם החלפתם מקום עבודה לאחרונה.

 

צורה אחרת של אימות יכולת ההכנסה תהיה החזרי המס שלכם בשנתיים האחרונות, שהמלווה יכול להשיג ישירות ממס הכנסה. תתבקשו לחתום על טופס שמאשר למס הכנסה לשחרר אותם למלווה שלכם.

 

המלווה שלכם ירצה לראות לפחות שנתיים של הכנסה קבועה לפני שהוא יאשר משכנתא. פירוש הדבר שאין פערים בתעסוקה באותה תקופה. זה בסדר אם החלפתם עבודה, אך רק אם אתם נשארים באותו תחום. אם ביצעתם לאחרונה שינוי משמעותי, נניח שעזבתם עבודת מכירות כדי להיות מורים או להיפך, אתם עלולים לקבל סירוב אם עבדתם פחות משנתיים בתחום. בימים אלה, המלווים בתחום המשכנתאות מחפשים יציבות והם ירצו להיות סמוכים ובטוחים שהקריירה החדשה שלכם מסודרת לפני שהם מאשרים את ההלוואה שלכם.

סגירת תפריט