6 מוזיאוני האמנות העשירים ביותר בחיפה

6 מוזיאוני האמנות העשירים ביותר בחיפה

מ'פרטיות' ועד 'פיראטיות': למוזיאונים המיוחדים והייחודיים של העיר חיפה יש הכל. מוזיאוני האמנות של חיפה שונים ומגוונים כמו התושבים שלה – אפשר לראות הכל, ממוזיאון מרתק המגשר על הפער בין התרבויות המזרחיות והמערביות ועד מרכז לאמנות יפנית ששוכן על פסגת הר הכרמל.

אז בא לכם לספוג קצת אמנות שווה? במוזיאונים של חיפה תוכלו לחוות אמנות ברמה הגבוהה ביותר, הכוללת אמנות ישראלית, אמנות בינלאומית ותערוכות קסומות שמתחדשות כל הזמן.

לפניכם 6 מוזיאוני האמנות הטובים ביותר בחיפה:

1. מוזיאון העיר חיפה

מוזיאון העיר חיפה, הממוקם בין המבנים הטמפלריים המרשימים ברובע הגרמני של העיר, מתייחס בעיקר להיסטוריה, לחיים העירוניים, לזהות ולרב-לאומיות. התערוכות במוזיאון העיר חיפה עוסקות בסוגיות הרלוונטיות לאוכלוסיה המגוונת של העיר, ומתחקות אחר התפתחותה מהתקופה העות'מאנית ועד היום.

2. מוזיאון חיפה לאמנות

מוזיאון חיפה לאמנות ממוקם בבניין היסטורי משנות ה -30, בציר שמחבר בין השכונות המוסלמיות, הנוצריות והיהודיות בעיר. שלוש קומות של המוזיאון מציגות יצירות שנעשו על ידי אמנים מהארץ ומהעולם, ביניהם דומייה, שאגאל, חנה אורלוף ואנדרה מסון, וכן תערוכות זמניות ומתקני וידאו.

3. מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

מוזיאון זה מוקדש לאמנות מארץ השמש העולה, ומציג חתך רחב של הדפסים וציורים יפניים מסורתיים ומודרניים כאחד. בשל אופייה העדין והרגיש לאור ומזג האוויר של האמנות היפנית, התערוכות במוזיאון משתנות לעתים קרובות. דבר אחד בטוח – תמיד מעניין במוזיאון טיקוטין.

4. המוזיאון הימי הלאומי

המוזיאון הימי מוקדש לספנות בים התיכון, בים האדום ובגדות הנילוס. בתערוכת הקבע של המוזיאון ישנן תצוגות מגוונות, מאמנות ימית ועד למיתולוגיה של הים. אוהבי הים ירגישו בבית עם האוסף המרשים ביותר של המוזיאון הכולל ספינות מודל, תגליות ארכיאולוגיות תת-ימיות כמו מטבעות, חותמות וכלי חרס ועוד הרבה דברים טובים.

 

5. מוזיאון ההעפלה וחיל הים

מוזיאון ההעפלה וחיל הים הוא מוזיאון ימי שסוקר לעומק את ההיסטוריה הימית של ישראל. המוזיאון מציג את ההיסטוריה החל מתקופת העליות החשאיות לארץ ישראל בתקופת המנדט הבריטי ועד בתולדות חיל הים מבריאתו ועד ימינו. הסיפור מסופר עם מסמכים, מודלים, חפצים, מצגות אודיו-ויזואליות. התערוכות הקבועות מציגות שתי ספינות שכבר אינן משמשות את החיל, וצוללת המיועדת למחקר. למעוניינים, ניתן גם לקבל מידע על מקבלי מדליות לפי בקשה שלכם בתא השומר.

6. מדעטק: המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל

המדעטק הוא מוזיאון נהדר לילדים סקרנים ומבוגרים כאחד. התערוכות הענקיות שמציג המוזיאון מזמינות את קהל המבקרים לחוות חוויה מעשית שמלמדת על המדענים והממציאים הגדולים ביותר בהיסטוריה. במוזיאון מוקרנים סרטים בתלת מימד ב-'cinematrix', והחוויה בקולנוע הזה כוללת מעבר בין מושבים, רוח, מים ובועות.

 

אתם עדיין כאן? הזמינו כרטיסים עוד היום וצאו למסע מופלא במוזיאונים של חיפה שלא תוכלו לשכוח.

סגירת תפריט