מדריך לחופי חיפה – כל מה שצריך לדעת

מדריך לחופי חיפה – כל מה שצריך לדעת

העיר חיפה ידועה בזכות כמה וכמה דברים. היא ידועה בזכות הרי הכרמל שמקיפים אותה, היא ידועה בזכות החלוקה שבין עיר העלית לבין עיר התחתית, בזכות הכרמלית והעובדה שמדובר באחת משתי הערים היחידות בהן פועלת תחבורה ציבורית בשבת, בזכות העובדה שמדובר בעיר משותפת עם דו קיום בין יהודים לערבים וכמובן בזכות קבוצת הכדורגל שלה. 

אך אם יש דבר שמאפיין את חיפה יותר מכל, אלה החופים והטיילות המרהיבים שלה. אין הרבה ערים בישראל שיכולים להתגאות בחופים כל כך יפה ומיוחדים, כאלה אשר מושכים אליה הן מבקרים מקומיים, הן מבקרים מחוץ לעיר, תיירים מהעולם, וכן לא מעט גולשים אשר נהנים מתנאי גלישה איכותיים. 

חופי חיפה, כאמור, מהווים מוקד משיכה הן עבור תושבי העיר אשר מבלים בהם את סופי השבוע, החגים וכמובן מי שיכול גם במהלך השבוע, וכן עבור תושבי האזור כולו, הן תושבי הקריות, תושבי בנימינה, זיכרון יעקב ויישובים אחרים, קרובים ורחוקים. צריך לומר שבחופשות ובקיץ, החופים עמוסים מה שכמובן דורש מהמבקרים להגיע מוקדם או לחפש חופים במקומות אחרים לבלות בהם. 

לפני שנצלול אל תוך חופי חיפה מעט, צריך להדגיש, שני דברים. ראשית, חלק מהחופים של חיפה אינם בשימוש ציבורי שכן שם שוכן בסיס חיל הים הישראלי וכן הנמל של חיפה, הנמל הימי השני בגודלו בישראל. שנית, בימי האביב והקיץ, נערכים אירועים שונים על החוף, כולל הופעות, מסיבות ואירועים אחרים לקהל הפתוח. 

מה אנחנו צריכים לדעת על חופי חיפה

רצועת החוף של חיפה נמשכת לאורך 17 ק"מ, היא מתחילה בקרית חיים בצפון ונמשכת עד חוף דדו בדרום, החוף המפורסם והפופולארי ביותר בעיר. בסך הכל, רצועת החוף כוללת 5 ק"מ של חופים מוכרזים ומאושרים לרחצה (קרי חופים שיש בהם מצילים). לאורך החופים השונים, אפשר ליהנות מטיילת מסודרת, מדשאות, וכן אזורי חנייה עם ובלי תשלום. כמו כן, לאורך החופים אפשר ליהנות ממגוון רחב של מסעדות, פאבים ובתי קפה. החופים גם כוללים מתקני משחקים, אזורים למשחקי מטקות, אזור לקמפינג (בחוף דדו), ועוד שורה ארוכה של מתקנים לרווחת המתרחצים. 

החופים כוללים שירותים, מקלחות, שירותי אבטחה, שירותי הצלה וביטחון. מדי יום החופים גם זוכים לניקוי מטעם עובדי העירייה. 

בסך הכל חופי חיפה מחולקים לחמישה חופים עיקריים, חוף הכרמל, בת גלים, החוף השקט, חוף דדו וחוף קריית חיים. כאמור, חוף דדו נחשב לפופולארי ביותר והוא שוכן ברצועת החוף הדרומית. לעומת זאת, חוף קריית חיים, שוכן בחלק הצפוני של הרצועה לצד שכונת קריית חיים. 

לפני סיום נדגיש, עונת הרחצה נפתחת באמצע אפריל ומסתיימת בסוף אוקטובר, זה יכול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר, יש לבדוק זאת וכמובן שיש להקשיב לכל הוראה של המצילים בחופים. 

סגירת תפריט