טרנד הטיסות הזולות

טרנד הטיסות הזולות

טיסות הלואו-קוסט (או בעברית צחה: "טיסות החסך") פתחו את השמיים הישראליים ושינו את האופן בו ישראלים יוצאים לחופשות באופן חסר תקדים. עקב ההיצע המגוון של טיסות זולות, משפחות רבות שהיו יכולות להרשות לעצמן לטוס לחו"ל לעתים רחוקות, אם בכלל, קופצות כעת לביקורים קצרים למגוון יעדים ברחבי העולם ונושמים קצת אוויר זר.

מה בעצם השתנה?

מדיניות "השמיים הפתוחים" שהונהגה בישראל בשנת 2013 פתחה את שוק הטיסות למגוון חברות תעופה מרחבי העולם שמציעות טיסה זולה למגוון יעדים בכל נקודה על הגלובוס. חברות הלואו-קוסט פועלות במודל עסקי חדשני שמאפשר טיסות זולות מאי פעם.

אילו חברות חדשות נכנסו לשוק?

בשנים האחרונות הציפו את השוק חברות אירופאיות רבות שמציעות טיסות זולות ומשתלמות שיעיפו אותך לחו"ל בלי להכאיב לך בכיס.

  • Easyjet– החברה הראשונה שנכנסה לישראל במודל הזה והחלה את השינוי הגדול. החברה הבריטית מציעה טיסות מישראל לערים נחשקות באירופה כמו מילאנו, לונדון וברלין.
  • Pegasus– החברה הטורקית מוציאה מדי יום שלוש טיסות לעשרות יעדים ברחבי אירופה דרך איסטנבול.
  • Wizz Air– חברה צעירה יחסית המציעה טיסות לרומניה, לפולין, לצ'כיה, אנגליה, אוסטריה ולמגוון יעדים נוספים במחירים אטרקטיביים.

כיצד מתאפשר החיסכון הזה?

הזדמנויות מוקדמות או "ברגע האחרון"

חברות תעופה רבות מציעות דילים על כרטיסים שהתפנו ברגע האחרון או על כיסאות שנותרו ריקים ולא נראה שיימכרו. לחילופין, ניתן לרכוש כרטיסים במכירה מוקדמת, אפילו חצי שנה לפני, ולקבל מחיר אטרקטיבי.

גמישות רבה בכיווני הטיסה

איננו חייבים יותר "להתחתן" עם חברת התעופה שלנו. ניתן לטוס כיוון אחד עם החברה שתציע לנו את המחיר המשתלם ביותר הלוך, ולחזור עם החברה שתציע את המחיר הכי טוב לטיסה זו. אתרי השוואת המחירים יתפרו עבורך את החבילה הטובה ביותר ויבטיחו לך טיסות זולות ככל האפשר לשני הכיוונים.

שירותים מינימליים

חברות הלואו-קוסט הבינו שניתן להציע טיסה זולה יותר כאשר מורידים כמה שירותים שייתכן שיהיה לנו קל לוותר עליהם.

  • ארוחות – מי מאיתנו מחכה בציפייה לארוחה במטוס ממילא? לרוב כל משקה או חטיף על המטוס יהיה בתוספת תשלום.
  • מזוודות – עבור הפקדת מזוודות בתא המטען, יש לשלם מחיר נוסף. לחופשות קצרות, ניתן להסתפק בתיק קטן שנישא עלינו ולחסוך סכומים משמעותיים.
  • ללא ביטולים ושינויים – כרטיס לואו-קוסט לא ניתן לבטל, להעביר או לשנות את יעדו או תאריכיו. ישנה אפשרות לרכוש ביטוח ביטולים או לשלם תוספת מחיר עבור כרטיס גמיש (FLEXI). במידה ויש בך את המוכנות להתחייב לטיסה, אפשר לחסוך המון.
סגירת תפריט